Bilgilendirme Toplantılarımız Edirne ve Kocaeli’nde Gerçekleştirildi

29 Eylül 2016
Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi–II (HBÖ-II) Bilgilendirme Toplantıları 27 Eylül tarihinde Edirne’de, 29 Eylül’de Kocaeli’nde gerçekleştirildi.

“Hayat Boyu Öğrenme” kavramını tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirilen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi-II Bilgilendirme Toplantıları 27 Eylül tarihinde Edirne’de, 29 Eylül’de Kocaeli’nde gerçekleştirildi.

Edirne’de gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünü temsilen projede görevli öğretmen Ömer Yusuf Şekerci, Edirne merkez ve ilçelerindeki Rehberlik ve Araştırma Merkezleri, Halk Eğitim Merkezleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden ilgili katılımcılar ile paydaş kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldılar.

Kocaeli’nde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Vali Yardımcısı Sayın Derviş Ahmet Set, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat Abdulhakimoğulları, Kocaeli Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Proje takım lideri Sean Curley, Proje İstanbul Bölge Koordinatörü Vehbi Özyurt’un yanı sıra Üniversiteler, Halk Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezleri, Belediyeler, STK’lar, Meslek Odaları ve işveren temsilcileri başta olmak üzere, eğitim ve istihdam konularında çalışmalar yürüten çok sayıda sosyal paydaş katılmıştır.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, yapmış olduğu konuşmasında: “Eğitim, insanın ve toplumun kalkınmasını hedefleyen, sürekliliği esas alan bir süreçtir. Bireyler hayatlarının her anında eğitim kurumlarının desteğine ihtiyaç duyarlar. Yaygın eğitim kurumlarımız, örgün eğitim sisteminden ayrılmış bireylere; ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel çalışmalarda öncülük etmektedir. Teknolojinin sınır tanımadığı çağımızda eğitim için yaş ve mekân şartları önemini yitirmiştir. Bu nedenle ülkemizde artık yaygın eğitim kurumları da en az örgün eğitim kurumları kadar işlevsel hale gelmiştir. Hatta örgün eğitime dâhil öğrencilerimizin de hayat boyu öğrenmenin bazı alanlarına dâhil olduğunu düşünürsek ülkemizin tüm bireyleri hayat boyu öğrenmenin kapsama alanındadır.” sözleriyle Hayat Boyu Öğrenmeni’nin ülkemiz için önemini vurgulamıştır.

27142821_dsc_0077small

28083613_img20160927wa0000small

29161804_20160929_100352  29161814_qs5k2936

27142820_dsc_0056small