Bilgilendirme Toplantılarımız Tamamlandı

25 Ekim 2016
24 pilot ilde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarımız tamamlandı

“Hayat Boyu Öğrenen bir Türkiye” sloganıyla yola çıkılan Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi-II (HBÖ-II) kapsamında 24 ilde gerçekleştirilen Bilgilendirme toplantılarımız tamamlandı.

Vali yardımcıları, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Daire Başkanları ve İl Milli Eğitim Müdürlerinin katılımlarıyla 24 pilot ilde* gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarında, hayat boyu öğrenme konusunda katılımcılara ve paydaşlara detaylı bilgilendirmeler yapılarak, HBÖ-II projesinin amaçları ve hedefleri tanıtıldı. Ayrıca hayat boyu öğrenmenin önemi konusunda paydaşlara, farkındalık arttırmanın ve bu farkındalığın nasıl bir parçası olabilecekleri konusunda bilgilendirmeler gerçekleştirildi. Toplantılarda, hayat boyu öğrenme konusunda illerdeki mevcut durum analiz edildi, hayat boyu öğrenmeye katılımı artırma sürecinde neler yapılabileceği masaya yatırıldı.

*(HBÖ-II Pilot İller: Adana, İstanbul, Samsun, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Trabzon, Afyon, Kütahya, Elazığ, Malatya, Isparta, Batman, Erzincan, Rize, Niğde, Karaman, Mersin, Denizli, Uşak, Manisa, Edirne, Kocaeli)