Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi Uzatıldı

14 Mart 2017
“Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” konulu Kısa Film Yarışmasının son başvuru tarihi uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finansmanıyla yürüttüğü Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II kapsamında düzenlediği “Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” konulu Kısa Film Yarışmasının son başvuru tarihi  31 Mart 2017, saat 18:00’e kadar uzatıldı.

Yarışma ile hayat boyu öğrenmeyi tanıtmak, öğrenme yoluyla kişisel, sosyal veya iş amaçlı becerilerin geliştirilmesinin, kişinin kendi yaşamına, ailesine, çevresine ve topluma kazandırabileceklerine dikkat çekmek, öğrenmenin her yaşta ve her yerde gerçekleşebileceğini kısa filmlerle kamuoyuna anlatmak amaçlanıyorHayat boyu öğrenme, bireyin, kişisel, sosyal veya istihdam amaçlı, bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek için hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinlikleri olarak tanımlanıyor.

Elde edilecek özgün yapıtlarla “toplumun öğrenme kültürünü” geliştirmeye yönelik farkındalık artırma çalışmalarının desteklenmesi amaçlanıyor. Bu nedenle filmlerin sosyal medyada ilgi çekecek yapımlar olması önem teşkil ediyor.

Ödüller
Birincilik Ödülü – BlackMagic URSA Mini Profesyonel Kamera, Canon 18-135mm IS STM Lens ve DaVinci Editing Programı
İkincilik Ödülü – Canon EOS 7D Mark II DSLR Fotoğraf Makinesi ve 18-135mm IS STM Lens
Üçüncülük Ödülü – GoPro Hero 5 Aksiyon Kamerası
Mansiyon – Apple iPad Air 2 (2 Adet)

Yarışma herkese açıktır.

Başvuru formu ve yarışma şartnamesini buradan indirebilirsiniz.