Kısa Film Yarışması Sonuçları Belli Oldu

28 Nisan 2017
“Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” temalı Kısa Film Yarışması kazananları belli oldu.

“Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” temalı Kısa Film Yarışmasında “Öğrenme Maratonu” filmiyle Ali Ünlü birinci oldu.

117 adayın 125 film ile katıldığı yarışmada, ön elemeyi geçen 25 film, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Andreas Treske’nin jüri başkanlığında, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, yönetmen Mesut Uçakan, yapımcı ve yönetmen Mustafa Uğur, yapımcı ve yönetmen Şafak Türkel, HBÖ-II Proje Koordinatörü Ayşegül Aşık, HBÖ-II İletişim Uzmanı Gülru Topçu ve HBÖ-II İletişim Eş Uzmanı İsmail Karataş’ın da yer aldığı seçici kurul tarafından değerlendirildi ve dereceye giren filmler belirlendi.

Yarışmanın profesyonel kamera ve ekipmanlarından oluşan birincilik ödülü “Öğrenme Maratonu” filmiyle Ali Ünlü’nün oldu. “Hayat Büyük Bir Okuldur” filmiyle ikinci olan Hakan Akyüz profesyonel fotoğraf makinesi, “Hayat Boyu Sev” filmiyle üçüncü olan Vasıf Koçer ise aksiyon kamerası kazandı. Ayrıca “Örgü” filmiyle Ozan Kaçmaz ve “Tristan” filmiyle Kenan Erer mansiyon ödülüne layık görüldü ve tablet bilgisayarların sahibi oldu. Kazananların ödülleri düzenlenecek ödül töreninde teslim edilecek. Kazananlar ayrıca başvuru formunda yer alan telefon numaralarından aranarak bilgilendirilecek.

Yarışmadan elde edilen eserler ile, hayat boyu öğrenmeyi tanıtmak, öğrenmeyle edinilecek kazanımlara dikkat çekmek ve toplumun öğrenme kültürünü geliştirmeye yönelik farkındalık artırmak amaçlanıyor