Kısa Film Yarışmasında Ön Elemeyi Geçen Filmler Belli Oldu

Ekran Resmi 2017-04-18 10.26.23
18 Nisan 2017
“Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” temalı Kısa Film Yarışmasında ön elemeyi geçen filmler belli oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finansmanıyla yürüttüğü “Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II” kapsamında düzenlediği “Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye” temalı Kısa Film Yarışmasına 125 film katılım sağlamıştır.

Yapılan ön değerlendirmede filmlerin temaya uygunluğu ve hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık yaratma amacıyla kullanıma uygunluğu değerlendirilmiş ve 25 film ön değerlendirmeyi başarıyla geçerek finale kalmıştır.

Finale kalan 25 film, Bilkent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Andreas Treske’nin jüri başkanlığında, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Dairesi Başkanı Sedat Abdulhakimoğulları, yönetmen Mesut Uçakan, yapımcı ve yönetmen Mustafa Uğur, yapımcı ve yönetmen Şafak Türkel, HBÖ-II Proje Koordinatörü Ayşegül Aşık, HBÖ-II İletişim Uzmanı Gülru Topçu ve HBÖ-II İletişim Eş Uzmanı İsmail Karataş’tan oluşan seçici kurul tarafından izlenecek ve ilk 5’e girecek filmler belirlenecektir.

Sonuçlar 28 Nisan 2017 Cuma günü hayatboyu.meb.gov.tr/yarisma adresinden duyurulacaktır. Ayrıca dereceye giren katılımcılar, başvuru formunda yer alan telefon numaralarından aranarak sonuç hakkında bilgilendirilecektir.

Ön Değerlendirme Sonrası İlk 25’e Giren Kısa Filmler (Alfabetik Sırayla)

  • Ben Cris – Yönetmen: Mustafa Burak Akel (İzmir)
  • Bir – Yönetmen: Ezgi Yıldırım (İstanbul)
  • Devam – Yönetmen: Ekin Gökgöz (İstanbul)
  • Elâ – Yönetmen: Özgür Alıcı (İzmir)
  • Günlük – Yönetmen: Ebru Topal (İstanbul)
  • Hayalde Kalmasın – Yönetmen: Özge Gezer (İzmir)
  • Hayat Beni Çağırıyor – Yönetmen: Nuray Israel (İzmir)
  • Hayat Boyu Sev – Yönetmen: Vasıf Koçer (Niğde)
  • Hayat Büyük Bir Okuldur – Yönetmen: Hakan Akyüz (Adana)
  • Keçe Aşkı – Yönetmen: Yüksel Çilingir (Bursa)
  • Leyla’nın Hikayesi – Yönetmen: Enes Yıldız (İstanbul)
  • Natamam – Yönetmen: Özlem Şahin (Mersin)
  • Nereden Nereye – Yönetmen: Muhammed Zakir Aydınlı (İstanbul)
  • Ofiste – Yönetmen: Arzu Özer (Ankara)
  • Oyuncak – Yönetmen: Emre Berkün (İstanbul)
  • ÖG – Yönetmen: Adalyat Bunyatov (Antalya)
  • Öğrenme Biterse Hayat Biter – Yönetmen: Ahunur Soysal (İzmir)
  • Öğrenme Maratonu – Yönetmen: Ali Ünlü (Antalya)
  • Öğrenmek Güzeldir – Yönetmen: Cihan Çoker (Ankara)
  • Örgü – Yönetmen: Ozan Kaçmaz (İstanbul)
  • Sahnenin Dışındakiler – Yönetmen: Ömer Dişbudak (İstanbul)
  • Sarı Bez – Yönetmen: Kenan Gökşin (İstanbul)
  • Sedat Amca – Yönetmen: Gökhan Deniz (İstanbul)
  • Sonsuza Kadar – Yönetmen: Yunus Namaz (Elazığ)
  • Tristan – Yönetmen: Kenan Erer (Brüksel)