Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenme Projesi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

22 Eylül 2016
Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi–II (HBÖ-II) Bilgilendirme Toplantıları 20 Eylül tarihinde Uşak’ta, 21 Eylül  tarihinde Denizli’de ve 22 Eylül tarihinde Manisa’da gerçekleştirildi.

“Hayat Boyu Öğrenme” kavramını tanıtarak katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirilen Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi-II Bilgilendirme Toplantıları 20 Eylül 2016 tarihinde Uşak’ta, 21 Eylül 2016 tarihinde Denizli’de ve 22 Eylül 2016 tarihinde Manisa’da gerçekleştirildi.

Uşak bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yaygın ve Meslekî Eğitim Daire Başkanı Süleyman Akgül ve Uşak İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin gerçekleştirmiştir.

Denizli bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını Daire Başkanı Süleyman Akgül, Denizli İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Denizli Vali Yardımcısı Ali Şanlıer gerçekleştirmiştir.

Manisa bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını Daire Başkanı Süleyman Akgül ve Manisa İl Millî Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş gerçekleştirmiştir.

Uşak, Deniz ve Manisa bilgilendirme toplantılarına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların temsilcileri, ilgili STK temsilcileri, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden temsilciler, il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinin temsilcileri, paydaşlar, özel sektör temsilcileri katılım sağlamıştır.

Toplantıların sabah oturumlarında Proje Teknik Destek Ekibi, projeyi tanıtan sunumlarını gerçekleştirmiş. Ardından katılımcılarla birlikte masa başı takım çalışmaları yapılarak il düzeyinde “Hayat Boyu Öğrenme” ile ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirilmiştir.

28170834_img_6551

23101226_img_6472

23100818_img_6473